Choose a language
Use Arthive in the language you prefer
Sign up
Create an account
Register to use Arthive functionality to the maximum

Beklan
Kizilcay

Istanbul, Turkey 
born in 1968 •
 
artist, collector
Artist in social media
Beklan Kızılçay

Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 19.08.1968
İkamet: İstanbul
Eğitim: Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Mühendisliği


HAKKINDA:

1968 yılında İstanbul'da doğdu.1986 yılında girdiğim Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Üniversitesi 1993 yılında bitirdi. Eğitim tarihi açık hocalarının teşvikleriyle resim çalışmalarına devam etti.Profesyonel temizleme ilk yağlı boya tablolarına 1994 yılında başladı.2009 tarihinde devam eden çalışmalarda bir süre aramızdan önce kaldıktan sonra 2017'den sonra devam etti.Sürreal'in ki üzerinde bir bakış bekçi Kızılçay'ın 1994 -2009 tarihinde olanlar arasında tüm eserler sanatseverler ile ilgi görmüş ve satıldı.

Sürrealizme olan ilgisi 1990'lı yılların ortalarında oluşmaya başladı.Sürrealist akımın anlatım biçimi ve bir kompozisyonu anlatabilmek için hayal kırıklığı, sınırsızlık, kenar, objeleri, doğayı, orada, evrendeki herşeyin hayal gücü, yaşam kurbanı, yaşarı, akarı aranıyor yaşadıklarında, beklentileri, ilişkilerini, doğal faktörlerle harmanlarken gerçekçilikten çok uzaklaşmadan, uzun süreli perspektif ve derinliği olan, plandan perspektife ve perspektiften plana geçişleri olan.Doğal ve yapay objektif benzeşmeler üstünden ilerleyen.Tablolarında renk uyumu dilleri ... pastel tonlar için hedefi planlayın.Çalışmaların içindekiler yaşantılarımızdaki gibi farklı hikayeleri yansıtmaktadır.Her eserin kendi içinde farklı bir kurgu ve anlatım biçimiyle resmedilmesi ve kendine özgü renk ahenginin olması için içerik için önem taşımaktadır.

20 Eylül 2018 tarihinde İstanbul Maji Lüks Galeri'de ilk profesyonel kişisel sergisini gerçekleştireceğim. Aynı yıl Londra Paralaks Sanat Fuarı ve 2019 Sanat yılında Aşamasında Singapur'a katılıyor.

Beklan Kızılçay İstanbul'da yaşamaya ve önde devam ediyor.Exhibitions

All exhibitions of the artist
Whole feed
View 42 artworks by the artist