Sign up

Beklan
Kizilcay

Istanbul, Turkey 
born in 1968 •
 
artist, collector
Subscribe3
Beklan Kızılçay

Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 19.08.1968
İkamet: İstanbul
Eğitim: Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Mühendisliği


HAKKINDA:

1968 yılında İstanbul'da doğdu.1986 yılında girdiğim Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Üniversitesi 1993 yılında bitirdi. Eğitim tarihi açık hocalarının teşvikleriyle resim çalışmalarına devam etti.Profesyonel temizleme ilk yağlı boya tablolarına 1994 yılında başladı.2009 tarihinde devam eden çalışmalarda bir süre aramızdan önce kaldıktan sonra 2017'den sonra devam etti.Sürreal'in ki üzerinde bir bakış açısı bekçi Kızılçay'ın 1994-2009 tarihinde olanlar arasında tüm eserler sanatseverler tarafından ilgi görmüş ve satıldı.

Sürrealizme olan ilgisi 1990'lı yılların ortalarında oluşmaya başladı.Sürrealist akımın anlatım biçimi ve bir kompozisyonu anlatabilmek için hayal kırıklığı, sınırsızlık, kenar, objeleri, doğayı, orada, evrendeki herşeyin hayal gücü, yaşam kurbanı, yaşarı, akarı aranıyor yaşadıklarında, beklentileri, ilişkilerini, doğal faktörlerle harmanlarken gerçekçilikten çok uzaklaşmadan, uzun süreli perspektif ve derinliği olan, plandan perspektife ve perspektiften plana geçişleri olan.Doğal ve yapay objektif benzeşmeler üstünden ilerleyen.Tablolarında renk uyumu dilleri ... pastel tonlar için hedefi planlayın.Çalışmaların içindekiler yaşantılarımızdaki gibi farklı hikayeleri yansıtmaktadır.Her eserin kendi içinde farklı bir kurgu ve anlatım biçimiyle resmedilmesi ve kendine özgü renk ahenginin olması için içerik için önem taşımaktadır.

20 Eylül 2018 tarihinde İstanbul Maji Lüks Galeri'de ilk profesyonel kişisel sergisini gerçekleştireceğim. Aynı yıl Londra Paralaks Sanat Fuarı ve 2019 yılında Sanat Aşamasında Singapur'a katılıyor.

Beklan Kızılçay İstanbul'da yaşamaya ve önde devam ediyor.  • About me
    He was born in 1968 in Istanbul.He graduated from the Department of Ceramic Engineering in the faculty of Fine Arts in Mimar Sinan University in 1993,which he was admitted in 1986.He continued painting throughout his education with the encouragement of his lectures.He started his first oil painting in 1994 in a professional sense. Having suspended his artworks,which continued until 2009,he has resumed his works of art in 2017.Drawing attention with his surrealist style,the art pieces of Beklan Kizilcay produced between 1994-2009 were attracted interest by art-lovers and sold. His interest in surrealism started to from in the middle of the 1990s.He was impressed by the expression style of the surrealism and having no restriction on the imagination to get across a composition and using everything in universe,such as materials,objects,nature and human begins and so on in line with the imagination. His paintings include artworks which have a passage from plan to perspective and vice versa and have a perspective a
  • Artworks liked by
    18 users
  • Artworks in 2 selections

Exhibitions

All exhibitions of the artist
Whole feed
View 33 artworks by the artist