Welcome to the brand new Arthive! Discover a full list of new features here.

Beklan
Kizilcay

Turkey • Istanbul • born in 1968 • artist, collector
Artist in social media

Biography and information

Beklan Kızılçay

Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 19.08.1968
İkamet: İstanbul
Eğitim: Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mühendisliği


HAKKINDA:

1968 yılında Seramik İstanbul'da doğu.1986 yılında tamamlanan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Üniversitesi 1993 yılında bitiren. Eğitim tarihi açık hocalarının eğitimleriyle resmi devam etti.Profe temiz temizleme ilk boyanmalarına 1994 yılında devam eden devam eden devam eden bir süre devam etti.Sürreal'in ki bir izleme Kızılçay'ın 1994 yılında devam etti. -2009 tarihler arasında tüm eserler sanatseverler ile ilgi gören ve satıldı.

Sürrealizme olan ilgisi 1990'lı yılların ortalarında oluşmaya başladı.Sürrealist akımın anlatım biçimi ve bir kompozisyonu anlatabilmek için hayal kırıklığı, sınırsızlık, kenar, objeleri, doğayı, orada, evrendeki herşeyin hayal gücü, yaşam kurbanı, yaşarı, akarı aranıyor yaşadıklarında, beklentileri, ilişkilerini, doğal faktörlerle harmanlarken gerçekçilikten çok uzaklaşmadan, uzun süreli perspektif ve derinliği olan, plandan perspektife ve perspektiften plana geçişleri olan.Doğal ve yapay objektif benzeşmeler üstünden ilerleyen.Tablolarında renk uyumu dilleri ... pastel tonlar için hedefi planlayın.Çalışmaların içindekiler yaşantılarımızdaki gibi farklı hikayeleri yansıtmaktadır.Her eserin kendi içinde farklı bir kurgu ve anlatım biçimiyle resmedilmesi ve kendine özgü renk ahenginin olması için içerik için önem taşımaktadır.

20 Eylül 2018 tarihinde İstanbul Maji Lüks Galeri'de ilk profesyonel kişisel sergisini gerçekleştireceğim. Aynı yıl Londra Paralaks Sanat Fuarı ve 2019 Sanatta Aşamasında Singapur'a katılıyor.

Beklan Kızılçay İstanbul'da engel olmak ve önde devam ediyor.